Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

MOS-200 & MOS-200/M

MOS-200 & MOS-200/M

Układ optyczny do badań kinetyki szybkich reakcji i fluorescencji w zakresie UV-VIS - prosty i zoptymalizowany, najlepszy wybór do pomiarów absorbancji i fluorescencji techniką zatrzymanego przepływu.

Model MOS-200 jako źródła światła używa lampy Xe lub Xe(Hg) o mocy 150 W z dołączonym manualnym monochromatorem na drodze optycznej.

Połączenie z aparatem stopped-flow jest zrealizowane za pomocą światłowodu zaprojektowanego w taki sposób, aby idealnie pasował do wymiarów kuwety stopped-flow.

Detekcja sygnału następuje przy użyciu fotopowielacza zamontowanego bezpośrednio na aparacie stopped-flow i podłączonego do jego jednostki sterującej.

 

Fotopowielacz może być zamontowany pod kątem 180° względem źródła światła lub pod kątem 90° pozwalając na pomiary absorbancji i fluorescencji (możliwy jest również pomiar obu parametrów jednocześnie przy użyciu opcjonalnego drugiego kanału detekcji). Do pomiarów fluorescencji w uchwycie wewnątrz tuby fotopowielacza mogą być zainstalowane standardowe filtry optyczne.

Model MOS-200/M łączy wszystkie zalety MOS-200 ze zmotoryzowanym monochromatorem wzbudzeniowym do automatycznej rekonstrukcji widma.

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

enlighten by innovation