Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Partnerzy

 • BIO-LOGIC

  BIO-LOGIC

  Francuska firma Bio-Logic projektuje i produkuje potencjostaty oraz aparaturę do badań szybkiej kinetyki reakcji chemicznych. Łącząc wysoką jakość i innowacyjność firma zawsze wyprzedza konkurencję.

  Wynikiem prac badawczo-rozwojowych firmy jest wyprodukowanie pierwszego na świecie systemu do szybkiej filtracji oraz komercyjnego urządzenia do badań reakcji metodą zatrzymanego przepływu (stopped-flow) sterowanego za pomocą silników krokowych.

  Na całym świecie pracuje ponad 600 urządzeń do badań kinetyki szybkich reakcji wyprodukowanych przez firmę Bio-Logic, dla której kluczem do sukcesu jest wysoka jakość wytwarzanej aparatury.

  Więcej informacji na stronie producenta: www.biologic.net

 • LASOS

  LASOS

  Technologia laserowa, siła napędowa fotoniki, stała się i pozostanie jedną z głównych części światowego przemysłu high-tech oraz życia naukowego. Opierając się na powyższym stwierdzeniu, w 1996 roku w Jenie (Niemcy) powstała firma LASOS Lasertechnik GmbH, przejmując laserowe know-how po firmach Siemens oraz Zeiss.

  Firma LASOS posiada nowoczesne narzędzia, zautomatyzowany sprzęt, technologię "clean room", zaawansowane procesy i pozyskane możliwości techniczne do produkcji laserów. Celem firmy jest projektowanie, rozwijanie i produkcja chłodzonych powietrzem laserów argonowo-jonowych,  helowo-neonowych, na ciele stałym oraz diodowych na rynek międzynarodowy.

  Działalność rozwojowa firmy skupia się na nowych technologiach oraz na wprowadzonych nowych seriach laserów na ciele stałym i gazowych. Poza szerokim zakresem standardowych produktów LASOS oferuje rozwiązania systemów laserowych dostosowane do potrzeb klienta oraz powiązane z laserami podsystemy optyczne. Kierując się swoimi zasadami i profesjonalnym zarządzaniem, LASOS skupia się na zwiększaniu zysków swoich klientów poprzez dostarczanie wysokiej jakości laserów oraz zapewnianie najlepszej obsługi serwisowej.

  Wszystko to jest zapewnione przez system zarządzania jakością certyfikowany przez TÜV ISO 9001.

  Specjaliści od projektowania, procesów i aplikacji są wyszkoleni aby zapewnić wsparcie techniczne klientom w ich specjalistycznych aplikacjach.

  Dziś, LASOS jest europejskim liderem w produkcji laserów gazowych oraz największym dostawcą OEM-owym do skaningowej mikroskopii laserowej.

  Więcej informacji na stronie firmy LASOS: www.lasos.com

 • GOOCH & HOUSEGO

  GOOCH & HOUSEGO

  Gooch & Housego jest producentem precyzyjnych elementów i podzespołów optycznych, a także aparatury pomiarowej, opartej na technologiach optycznych. Firma jest światowym liderem w projektowaniu, rozwijaniu i produkcji szerokiego zakresu uzupełniających się technologii, takich jak: wzrost kryształów, akustooptyka i elektronika sterowania RF, elektrooptyka, optyka światłowodowa, polerowanie i pokrycia cienkowarstwowe optyki, spektroradiometry, standardy kalibracyjne sfer całkujących, standardy kalibracji NIST, obrazowanie i synteza spektralna.

  Firma posiada wiele oddziałów rozmieszczonych w różnych częściach świata. Więcej informacji na stronie producenta: www.gandh.com

 • EKSMA OPTICS

  EKSMA OPTICS

  Wykorzystując ponad 25-letnie doświadczenie na rynku elementów laserowych, firma EKSMA OPTICS stała się sprawdzonym dostawcą dla wielu klientów OEM-owych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych. Dla przykładu - od 2005 roku firma współpracuje z kilkoma firmami europejskimi oraz Europejską Agencją Kosmiczną dostarczając specjalistyczne kryształy do konwersji częstotliwości laserowej, znajdujące zastosowanie w satelitach kosmicznych. Długotrwała współpraca z czołowymi firmami naukowymi i przemysłowymi, zdobyte doświadczenie oraz wiedza potwierdzają firmę EKSMA OPTICS jako sprawdzonego partnera dla firm stających na przeciw wyzwaniom projektów naukowych.

  Zakres produktów obejmuje:

  • elementy optyczne - okienka, soczewki, pryzmaty
  • zwierciadła laserowe, optykę polaryzacyjną, filtry
  • pokrycia cienkowarstwowe
  • kryształy optyczne
  • systemy optyczne
  • elementy optomechaniczne

  Więcej informacji na stronie firmy EKSMA OPTICS: www.eksmaoptics.com

 • STANDA

  STANDA

  Standa Ltd. powstała w Wilnie, na Litwie w 1987 roku i obecnie zatrudnia ponad 100 osób. Firma posiada swój własny potencjał produkcyjny, w którego skład wchodzą m.in. maszyny CNC do toczenia, frezowania i szlifowania. Dział projektowania firmy rozwija nie tylko prezentowane w katalogu standardowe produkty (takie jak zmotoryzowane i manualne stoliki translacyjne i rotacyjne, kontrolery ruchu, stoły optyczne, systemy izolacji drgań, uchwyty i mocowania optyki, elementy optyczne, lasery DPSS etc.) ale także sprzęt dla klientów OEM. Obecnie Standa ma kilka laboratoriów badawczo-rozwojowych, gdzie powstają nowe produkty laserowe.

  W latach 2010-2011 Standa zamierza kontynuować rozwój i produkcję laserów pompowanych diodowo. Produkty firmy są sprzedawane w ponad 60 krajach a firma jest reprezentowana przez ponad 25 firm na świecie. Wiele produktów powstało dzięki ścisłej współpracy i komunikacji z klientami.

 • VIGOR

  VIGOR

  VIGOR Tech USA to firma zajmująca się produkcją komór rękawicowych oraz systemów oczyszczania atmosfery. Firma oferuje wyoskiej jakości komory z opatentowaną technologią podwójnego uszczelniania zapewniającą bardzo niski poziom nacieku w oferowanych komorach rękawicowych. Możliwe jest odstosowanie produktu po wymagania użytkownika.

  Więcej informacji na stronie producenta: www.vigor-glovebox.com

 • ALV

  ALV

  Firma ALV GmbH powstała w 1981 roku w Langen w Niemczech i oferuje zeroki zakres wyrafinowanych produktów do specyficznych eksperymentów w dziedzinie rozpraszania i korelacji światła.
  ALV jest wiodącym producentem sprzętu do badań korelacji fotonowej, takiego jak:

  • Cyfrowe koleratory czasu rzeczywistego typu "Multiple Tau" oraz "Linear Tau"
  • Najnowocześniejsze goniometryczne systemy dynamicznego i statycznego rozpraszania światła
  • Najnowocześniejsze wielokątowe goniometryczne systemy dynamicznego i statycznego rozpraszania światła
  • Systemy detekcji pojedynczych fotonów specjalnie dopasowane do eksperymentów oparttych na szybkiej korelacji.

  Typowe aplikacje systemów firmy ALV to pomiary dynamicznego i statycznego rozpraszania światła w polimerach, związkach koloidalnych, biochemii, spektroskopii fali dyfundującej, doświadczeniach dwukolorowej korelacji krzyżowej, doświadczeniach korelacji florescencji oraz w innych doświadczeniach opartych na korelacji.

  Od wielu lat ALV GmbH jest liderem w projektowaniu i produkcji najnowocześniejszch i optymalnie funkcjonalnych rozwiązań dla wyżej wymienionych aplikacji, które pokrywają obszar zarówno pracy rutynowej jak i najbardziej wyszukanych prac badawczo-rozwojowych. Wszystkie urządzenia firmy ALV mają jedną wspólną cechę - są zaprojektowane tak aby spełniały wymagania optymalnych parametrów i najwyższej jakości.

 • OZ OPTICS

  OZ OPTICS

  Mieszcząca się w Ottawie, stolicy Kanady, i założona w 1985 r. firma OZ Optics Limited jest czołowym dostawcą produktów światłowodowych dla obecnych i przyszłych generacji sieci optycznych. Oprócz projektowanych i produkowanych produktów dla rynków światłowodowych, firma oferuje wielokrotnie nagradzane światłowodowe czujniki dla zdalnego monitorowania linii przesyłowych gazu i ropy, mostów, tam, rafinerii i innych dużych konstrukcji, ogrodzeń oraz systemy do detekcji ognia. Produkty są produkowane w trzech lokalizacjach: Ottawa (Kanada), Izmir (Turcja) oraz Jiaxing (Chiny). Siedem różnych grup produktów posiada ponad 10 000 odbiorców w ponad 60 państwach.

  Linia produktów światłowodowych zawiera: komponenty dla obudów OE, tłumiki, sprzęgacze laser-światłowód, komponenty utrzymujące polaryzację, urządzenia testujące, czujniki światłowodowe, komponenty wysokiej mocy oraz komponenty dla technologii OCT. Poprzez wykorzystanie technologii i doświadczenia zdobytego od momentu powstania, OZ Optics posiada szeroki zakres klientów w telekomunikacji, telewizji kablowej, medycynie, przemyśle wojskowym, bezpieczeństwie, przemyśle, konstrukcjach, lotnictwie, energetyce, petrochemii i nauce.

  Produkty firmy OZ Optics oparte są na opatentowanej technologii oraz objęte tajemnicą handlową. OZ Optics jest pierwszą firmą która wprowadziła na rynek światłowodowe komponenty utrzymujące polaryzację, sprzęt do testowania i lokalizacji uszkodzeń, także jako pierwsza firma zintegrowała technologię bezprzewodową do jej zdalnych światłowodowych systemów pomiarowych.

  Firma OZ Optics posiada certyfikat ISO  9001:2008.

  Więcej informacji na stronie firmy OZ OPTICS: www.ozoptics.com

 • LASER COMPONENTS

  LASER COMPONENTS

  Portfolio produktów Niemieckiej firmy LASER COMPONENTS zawiera różnorodne lasery, detektory oraz inne elektro-optyczne komponenty i moduły od wielu starannie wybranych międzynarodowych producentów. Oferta firmy jest dodatkowo uzupełniona o własną linię produktów produkowanych w trzech różnych zakładach mieszczących się w Niemczech oraz w Ameryce Północnej.

  Więcej informacji na stronie firmy LASER COMPONENTS: www.lasercomponents.com

 • QUANTUM COMPOSERS

  QUANTUM COMPOSERS

  Quantum Composers jest prywatną firmą z siedzibą w Bozeman, Montana w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Firma jest rozpoznawanym na świecie pionierem w branży aparatury testowo-pomiarowej zajmującym się projektowaniem i produkcją systemów laserowych oraz precyzyjnych generatorów impulsów. Od 1993 roku Quantum jest liderem w naukowych technologiach i koncepcjach projektowanych na zamówienie.

  Quantum  Composers jest firmą stale zaangażowaną w sprostanie wymaganiom ciągle zmieniającego się rynku high-tech. Firma została założona we wrześniu 1993 roku w Bozeman, w stanie Montana. Już wtedy rozwijało się tam centrum high-tech dla nowo powstających firm z branży elektro-optycznej w północnym regionie Rocky Mountain. Quantum zdobyło silną pozycję na rynku elektro-optyki projektując i rozwijając rodzinę generatorów impulsów, jak również dostarczając niestandardowe systemy laserowe do aplikacji mikromechanicznych.
  Kreatywność, jakość i innowacyjność - te trzy czynniki są paliwem napędowym dla ciągłego wzrostu firmy Quantum Composers. Obecnie pracownicy Quantum rozwijają się w środowisku, w którym idee inżynieryjne i relacje z klientami napędzają branżę badawczo-rozwojową i produkcję. Uwidacznia się to w ekspansji nowych innowacyjnych produktów i systemów na zamówienie na rynek przemysłu elektro-optycznego i laserowego.

  Quantum Composers kontynuuje dziedzictwo rozwoju niestandardowych produktów do przemysłu elektro-optycznego i laserowego poprzez projektowanie niestandardowej elektroniki i oprzyrządowania, oprogramowania, prowadząc projekty i konsultacje produkcyjne oraz szkolenia serwisowe.

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

enlighten by innovation