Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

OPTOMECHANIKA

Elementy mechaniczne do integracji z układami optycznymi.

 • STOŁY OPTYCZNE

  STOŁY OPTYCZNE

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > STOŁY OPTYCZNE

  Blaty stołów optycznych, breadboardy oraz różnego rodzaju wsporniki z systemami tłumiącymi drgania. Znajdują zastosowania w laboratoriach naukowo-badawczych przy budowaniu układów optycznych. Oferujemy blaty wykonane ze stali nierdzewnej w technologi plastra miodu zapewniające bardzo dobrą sztywność i wytrzymałość.

  Więcej
 • SZYNY OPTYCZNE i KONIKI

  SZYNY OPTYCZNE i KONIKI

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > SZYNY OPTYCZNE I KONIKI

  Szyny optyczne (zwane też ławami optycznymi) różnej długości i o różnym profilu przekroju. Wykonane z aluminium lub stali hartowanej. Do oferowanych typów posiadamy również odpowiednie koniki (uchwyty). Ławy optyczne znajdują zastosowanie w laboratoriach optycznych do przeprowadzania doświadczeń. Sprawdzają się doskonale, gdy promień światła biegnie wzdłuż jednej linii, choć można je wykorzystać również w bardziej skomplikowanych układach, np. łącząc je prostopadle względem siebie.

  Więcej
 • PODSTAWY MONTAŻOWE i AKCESORIA

  PODSTAWY MONTAŻOWE i AKCESORIA

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > PODSTAWY MONTAŻOWE I AKCESORIA

  Wszelkiego rodzaju elementy mechaniczne niezbędne do precyzyjnego montażu optyki do stołu optycznego, ławy optycznej lub innego podłoża. W ich skład wchodzą między innymi pręty montażowe ze stali nierdzewnej o różnej długości i średnicy, mocowania prętów, zaciski i klamry różnego kształtu, podstawy i bloki dystansowe, śrubki, nakrętki, podkładki oraz adaptery gwintowe różnych rozmiarów.

  Więcej
 • UCHWYTY DO OPTYKI

  UCHWYTY DO OPTYKI

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > UCHWYTY DO OPTYKI

  Oprawki na soczewki i inne elementy optyczne pozwalające stabilnie zamocować je w układzie optycznym. Dostępne w wymiarach standardowych oraz regulowane, pozwalające zamocować optykę o dowolnej średnicy. Ponadto w ofercie znajdują się uniwersalne uchwyty na różnego rodzaju i kształtu optykę (w tym również światłowodów) o różnych sposobach mocowania.

  Więcej
 • UCHWYTY POZYCJONUJĄCE

  UCHWYTY POZYCJONUJĄCE

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > UCHWYTY POZYCJONUJĄCE

  Kinematyczne uchwyty optyczne z możliwością regulacji w dwóch lub trzech osiach, dające możliwość bardzo dokładnego kierowania wiązki światła i trwałe zachowanie ustalonej pozycji. Oferujemy uchwyty z regulacją pochylenia oraz z możliwością precyzyjnego przesuwu, uchwyty uchylne z możliwością szybkiego repozycjonowania, uchwyty polaryzatorów, zwierciadeł, dzielników wiązki i wielu innych elementów optycznych. W ofercie posiadamy również uchwyty ze śrubami wychodzącymi na bok uchwytu, dające możliwość łatwej regulacji przy gęstym montażu elementów. Dostępne są także uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej.

  Więcej
 • STOLIKI TRANSLACYJNE i ROTACYJNE

  STOLIKI TRANSLACYJNE i ROTACYJNE

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > STOLIKI TRANSLACYJNE I ROTACYJNE

  Mikrometryczne stoliki translacyjne o różnych zakresach przesuwu i wymiarach, dostosowane do rożnych potrzeb i wymagań. Mogą one być połączone za pomocą śrub i elementów mechanicznych i tworzyć stoliki translacyjne typu X-Y oraz X-Y-Z. W ofercie posiadamy również stoliki obrotowe (rotacyjne) o wysokiej dokładności i różnych parametrach mechanicznych. Wszystkie z oferowanych stolików mogą być sterowane manualnie (za pomocą śruby mikrometrycznej) lub elektrycznie (za pomocą silnika krokowego i odpowiedniego kontrolera). W naszej ofercie znajdują się również stoliki wykonane w wersji niemagnetycznej oraz wysokopróżniowej.

  Więcej
 • POZYCJONERY AUTOMATYCZNE i KONTROLERY

  POZYCJONERY AUTOMATYCZNE i KONTROLERY

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > POZYCJONERY AUTOMATYCZNE I KONTROLERY

  Większość z oferowanych przez nas pozycjonerów optomechanicznych może być wykonana w wersji automatycznej, gdzie zamiast mikrometrycznej śruby regulacyjnej montuje się odpowiedni silnik krokowy lub aktuator sterowany za pomocą odpowiedniego kontrolera. Oferujemy automatyczne stoliki translacyjne, rotacyjne, uchwyty kinematyczne, goniometry i wiele innych elementów znajdujących zastosowanie w automatycznych układach optycznych.

  Więcej
 • ŚRUBY DO PRECYZYJNEJ REGULACJI

  ŚRUBY DO PRECYZYJNEJ REGULACJI

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > ŚRUBY DO PRECYZYJNEJ REGULACJI

  Wśród oferowanych przez nas elementów regulacyjnych znajdują się śruby mikrometryczne o różnej dokładności i długości, śruby do precyzyjnej i ultra-precyzyjnej regulacji (również w wersji mikro), a także wiele innych akcesoriów przydatnych przy budowie własnych elementów mechanicznych wymagających dokładnego ustawienia.

  Więcej
 • OPTOMECHANIKA PRÓŻNIOWA

  OPTOMECHANIKA PRÓŻNIOWA

  OFERTA > OPTOELEKTRONIKA > OPTOMECHANIKA > OPTOMECHANIKA PRÓŻNIOWA

  Elementy optomechaniczne dostosowane do pracy w warunkach próżniowych do 10-6 Torr'a. Stoliki translacyjne i rotacyjne różnego typu i o różnych parametrach, uchwyty na optykę i wiele innych elementów. Jesteśmy w stanie dostarczyć niemal każdy element optomechaniczny z naszej oferty w wersji próżniowej.

  Więcej

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

Polityka prywatności (RODO)

 

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

 

enlighten by innovation