Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Mikrowagi kwarcowe

Analizatory kwarcowe (zwane również mikrowagami kwarcowymi, EQCM), w połączeniu z potencjostatem umożliwiają precyzyjny pomiar bardzo małych zmian masy elektrody w funkcji potencjału i prądu podczas eksperymentu elektrochemicznego. Urządzenia takie mierzą częstotliwość rezonansową oraz rezystancję rezonansową kryształu kwarcu z napyloną elektrodą roboczą dając w ten sposób możliwość pomiaru bardzo małych zmian masy elektrody np. przy kontroli grubości elektropolimeryzacji czy elektroosadzania metali.

Mikrowagi kwarcowe można podłączyć do oferowanych przez nas potencjostatów Bio-Logic i zapisywać informacje bezpośrednio do oprogramowania analitycznego potencjostatu.

 • QCM922A

  QCM922A

  OFERTA > ELEKTROCHEMIA > AKCESORIA ELEKTROCHEMICZNE > MIKROWAGI KWARCOWE

  Analizator kwarcowy QCM922A monitoruje częstotliwość rezonansową i rezystancję rezonansową kryształu kwarcu z naniesioną elektrodą. Oba sygnały są jednocześnie dostępne na dwóch wyjściach analogowych urządzenia. Możliwe jest również podłączenie tej mikrowagi kwarcowej do potencjostatu firmy Bio-Logic za pomocą kabla DB9-8BNC (numer katalogowy: 092-22/1).

  Więcej
 • AWS A20

  AWS A20

  OFERTA > ELEKTROCHEMIA > AKCESORIA ELEKTROCHEMICZNE > MIKROWAGI KWARCOWE

  System AWS A20 służy do bardzo czułego monitorowania w czasie rzeczywistym oddziaływań powierzchniowych, takich jak procesy adsorpcji i desorpcji, charakteryzacje oddziaływań molekularnych, zmiany konformacyjne białek i inne. Urządzenie może być sprzężone z potencjostatem Bio-Logic i przeprowadzać najbardziej wymagające pomiary jako elektrochemiczna mikrowaga kwarcowa.

  Więcej

INFOLINIA: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Kickiego 4a lok. 50

04-369 Warszawa

enlighten by innovation