Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Magazynowanie energii

Magazynowanie energii

Oferujemy aparaturę do prac badawczo-rozwojowych nad wszelkiego rodzaju ogniwami wtórnymi (akumulatorami) a także do innych zastosowań w dziedzinie odnawialnych źródeł energii np. do charakteryzacji ogniw fotowoltaicznych.

 

Do prac badawczych nad elektrochemicznymi źródłami prądu często wykorzystywane są potencjostaty/galwanostaty z uwagi na ich wysoką precyzję pomiarową. W prostych słowach dają one możliwość kontrolowania napięcia przy jednoczesnym pomiarze prądu lub odwrotnie - sterowania prądem przy jednoczesnym pomiarze napięcia. Taka funkcjonalność, w połączeniu z oprogramowaniem sterującym umożliwiającym programowanie procedur oraz analizę wyników, daje ogromne możliwości testowania ogniw pod kątem:

  • cyklowania, czyli monitorowania zmian parametrów podczas kolejnych cykli ładowania / rozładowania
  • samowyładowania ogniwa
  • obciążania stałą mocą lub stała rezystancją
  • symulowania warunków pracy rzeczywistej ogniwa
  • wyznaczania pojemności ogniwa

i wielu innych.

 

Oferowane przez nas potencjostaty marki BioLogic posiadają również wiele dodatkowych funkcji przydatnych przy tego typu badaniach:

  • możliwość pomiaru impedancji ogniwa - również w trakcie cyklowania
  • możliwość pomiaru napięcia na przeciwelektrodzie (jeśli w układzie używana jest elektroda odniesienia - mamy możliwość badania zachowania anody i katody podczas pracy ogniwa)
  • możliwość podłączenia boostera (czyli wzmacniacza prądowego) nawet do 800 A
  • możliwość zakupu większej obudowy mieszczącej nawet do 16 niezależnych kanałów potencjostatu/galwanostatu

 

Jeżeli głównym tematem Państwa prac jest cyklowanie ogniw - dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup tzw. cyklera (ang. battery cycler). Jest to urządzenie mające sporo wspólnego z potencjostatem/galwanostatem: podobnie działa, choć jego funkcjonalność jest skierowana głównie na aplikacje w dziedzinie baterii, akumulatorów czy też ogniw. Firma BioLogic również oferuje takie cyklery o wysokiej precyzji pomiarowej. Można je różnie konfigurować i w jednej szafie rack zmieścić wiele kanałów o różnych możliwościach prądowych: od kilkuset miliamperów do 120 A.

 

 

 

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

enlighten by innovation