Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Q-SWITCH'E

Q-SWITCH'E

Q-switch'e marki Gooch & Housego znane z odporności na wysokie szczytowe moce optyczne laserów i wyjątkowo niskich strat wtrąceniowych. Podczas fazy pompowania ośrodka laserowego, przyłożony do urządzenia sygnał RF obniża współczynnik dobroci wnęki laserowej Q wstrzymując akcję laserową. Gdy tylko sygnał RF zostanie wyłączony, ośrodek laserowy emituje zmagazynowaną energię w pojedynczym impulsie o bardzo wysokiej mocy szczytowej.

Lasery wykorzystujące takie Q-switch'e doskonale nadają się do obróbki materiałów  (znakowanie, grawerowanie, cięcie, wiercenie) jak również do medycyny  chirurgicznej, litografii oraz szybkiego prototypowania.

 

Dostępne są różne materiały akustooptyczne zarówno do laserów spolaryzowanych jak i niespolaryzowanych. Produkty obejmują szeroki zakres apertur dostosowanych do średnic wiązek laserowych od laserów wielomodowych pompowanych lampowo o średnicach wiązki rzędu kilku milimetrów do małych laserów pompowanych diodowo o sub-milimetrowych średnicach wiązki. Chłodzenie powietrzem jest adekwatne do większości laserów pompowanych diodowo z Q-switch'em o aperturze poniżej 1 mm, natomiast chłodzenie wodne jest wskazane do systemów laserowych pompowanych diodowo. Większość Q-switch'y jest zaprojektowana do linii laserowych rzędu 1 mikrona, ale dostępne są również modele dla większych długości fali.

 

 

Przykładowe Q-switch'e: chłodzony wodą oraz powietrzem

 

Oferujemy wsparcie techniczne i pomoc w doborze odpowiedniego modelu dostosowanego do Państwa wymagań.

TELEFON: +48 22 622 20 14

E-MAIL: office@lambdasystem.pl

LAMBDA SYSTEM

ul. Mińska 25A lok. U12

03-808 Warszawa

enlighten by innovation